U/v Stockmann iepazīstina ar PENTIK

Ziemeļniecisks skaistums jūsu mājās

Pentik ir starptautisks interjera dizaina mazumtirgotājs, kas vēlas ienest ziemeļniecisku skaistumu un omulību jūsu mājās. Mūsuprāt, iedvesmojošu mājvietu iespējams radīt apvienojot Somijas izstrādājumus un skaistus atklājumus no visas pasaules. 1971. gadā Posio, Somijā, atvērām savu keramikas ražotni, tad arī Pentik trauki ieguva atpazīstamību saistībā ar to apaļajām formām un roku darba sajūtu. 2014. gadā Pentik Oy apgrozījums bija 37 miljoni eiro. Uzņēmumā strādā 320 darbinieki, kas visi pieder pie lielās Pentik saimes.

18€

26€

115€

89€

16,20€

17,20€

79€

19,80€

19,80€

24€

Anu ir Pentik dibinātāja un aizrautīga māksliniece, kura vada Pentik māksliniecisko un industriālo attīstību jau 45 gadus. ”Jau 45 gadus no rīta pamostoties mana pirmā doma ir viena un tā pati: nevaru vien sagaidīt, kad paņemšu rokās mālu. Es to mīlu.”
Viņa sapņo par nākotni un visu jauno, ko redz un sajūt. Anu vienmēr ir gatava piedzīvojumiem un ceļojumiem!
Viņa neskatās atpakaļ, bet dzīvo šeit un tagad, nepacietīgi gaidot, kas notiks tālāk.

Jautājumi un atbildes ar Anu Pentik:

Kas jūs iedvesmo?
Ļoti iedvesmojošs ir jaunu cilvēku entuziasms, kā arī spēja saskatīt skaisto visapkārt, ne tikai domāt par biznesu. Radošam cilvēkam ir jāsaglabā bērna spēja brīnīties, brīvība no aizspriedumiem, rotaļīgums un vēlme eksperimentēt. Iedvesmojos no daudziem māksliniekiem, īpaši no Somijas mākslinieka Birgera Kaipiainena (Birger Kaipiainen). Man patīk apmeklēt izstādes un pavadīt laiku vietās, kur atrodas mākslas darbi.

Pagājušogad veidoju izstādi mākslas galerijā Taidehalli, un tas man sagādāja ļoti lielu prieku. Radošais process turpinājās gan dienu, gan nakti. Es īpaši daudz neskicēju, jo man patīk strādāt ar reālo materiālu. Ir tik jauki, ka ir daudz darāmā, jo tad neatliek laika sēdēt ar rokām klēpī un prātot par to, ko iesākt tālāk. Vienmēr esmu radošā noskaņojumā, tāpēc bieži nonāku aizraujošās un negaidītās situācijās. Kad jūs pārāk daudz neplānojiet, tad rodas lielāka vieta intuitīvam skaistumam.

Kas ir svarīgākais jūsu mājās?
Skaistais skats uz ezeru, kas paveras no mājas lielajiem logiem, kuri ir sienas platumā. Mājai pozitīvu enerģiju sniedz dabiskas, atsvaidzinošas un spilgtas krāsas. Virtuves dizains ir ļoti svarīgs, jo man īpaši patīk gatavot. Tā kā mājai ir lieli logi, tad bieži vien galvenā mājas interjera veidotāja ir pati daba. Tā sniedz krāsas un formas. Es tikai nomainu dažus spilvenus, kad mainās gadalaiki.