Rudens noskaņa mājās

BAIBE PRINDULE-RENCE
Vides stiliste, dekoratore

 

Rudens ir laiks gadā, kad varāk gribas domāt par mājām un vidi, kurā dzīvo. Šajā laikā pieaug vēlme aizdedzināt sveces, ietīties pledos un ēst vakariņas mājās. Mazliet ātrāk iet gulēt un pazust miegā mīkstā un siltā gultasveļā. Baudīt vannu doties pirtī un lutināt savas maņas ar smaržām un eļļām.
Tieši rudenī man ir visvairāk darba, lai ieteiktu jums, kā pareizāk un jūsu vēlmēm atbilstošāk iemājot savu telpu, tādēļ mājas preču nodaļā zīmols Stockmann Casa ir mans orientieris un palīgs nemainīgajām un pastāvīgajām skandināvu vērtībām – šī preču līnija kā mazs ceļvedis vienmēr seko līdzi, kas jauns dizaina apvāršņos, tajā pašā laikā vienmēr saglabājot mums ierasto ziemeļnieku tonalitāti un materiālus. Savukārt zīmols Stockmann Villa ir nepārejošā skandināvu klasika tiem, kas meklē un novērtē mazliet karaliskus un cēlus materiālus un kuri zina, ka bez minimālisma pastāv arī tā tā skandināvu puse, kurā ir monarhija un klasicisms iet roku rokā ar pastāvošo varu. Kristāla glāzes, zīda gultasveļa un spoguļu dārglietu kastītes.
Šogad rudens soļo kopā ar savām klasiskajām krāsām. Ruds, sarkanīgs, terakota, okers, brūns, sinepju un slapja asfalta krāsa, un to var manīt ne tikai apģērbu modē – tas novērojams arī interjera aksesuāros. Trauki – ilgstpējīgi, ar dabisku faktūru, veidoti ar rokām un šķietami mazliet atšķirīgi cits no cita. Savukārt koks un citi dabas materiāli šosezon kalpos kā lielisks papildinājums ikdienas traukiem un maltītes pasniegšanai – uzkodu plates no koka vai cepumu bļodas no māla, piešķirot patīkamu mājīgumu. Rudenī mājas vidē izcel detaļas, kas tavu ikdienu padara skaistu. Sāc dienu ar skaistu, lielu krūzi kafijas un iededzini sveces, baudot vannu. Rūpēsimies paši par savu apkārtējo vidi un labsajūtu gan šaurākā skatījumā, gan plašākā pasaules mērogā!