Ievas Bondares labsajūtas rituāli

MODERNA, SAKĀRTOTA UN TĪRA VIDE MAN IR SVARĪGA, LAI JUSTOS LABI

Foto: Oļegs Zernovs

Ieva Bondare

Gleznotāja, trīs bērnu mamma

Facebook @ieva.bondare.71
Instagram @ievabondare

Mana ikdiena norit lielā skrējienā, un vienota ritma atrašanai nepieciešama rūpīga plānošana. Cenšos nekavēt, ieplānot izbraucienus tā, lai nenonāktu sastrēgumos, un neuzņemties par daudz vienas dienas vai pat stundas ietvaros. Tā ir laika gaitā iegūta pieredze un māksla sadalīt dienu tā, lai paspētu visu savlaicīgi paveikt un izvairīties no nevajadzīga stresa. Lai justos labi, man ir svarīga kustība, un, tā kā man nav raksturīgi ilgstoši sēdēt, tad lielākā dienas daļa norit pārvietojoties kājām raitā solī – tas man ir svarīgi, lai nezaudētu možumu un nekavētu savlaicīgi ieplānotos darbus.

Manas meitas vēl mācās skolā, tāpēc ikdienā vienīgais brīdis, kad apsēžos, ir pāvietojoties ar automašīnu un vedot bērnus savās gaitās. Pārējo laiku es veltu saviem darba pienākumiem, ikdienas  darbiem, mājas solim un gleznošanai.  

Lai justos labi, man ir svarīga moderna, sakārtota un tīra vide, kurā atrodos. Uzklāt skaistu galdautu, uzlikt salvetes, saskaņot ar gadalaikiem un svētkiem – skaistā vidē jūtos ļoti labi, un es ticu, ka ģimenes tradīcijas un ieradumus pārmantos arī mani bērni. Kā māksliniece mīlu krāsas un faktūras, un tas mani uzlādē, tādēļ būtiskas ir pat nelielas detaļas un pārmaiņas, lai būtu skaistāka vide – jauna vāze vai trauks, svaigi ziedi vai augs.

Pārmaiņas ierastajā vidē mani uztur pie možuma un laba garstāvokļa, tādēļ man atliek tikai nomainīt salvetes vai dvielīti virtuvē, un māja līdz ar vides nomaiņu iegūst svaigu izskatu. Man jau kopš bērnības patika ieviest pārmaiņas, tādēļ tolaik pie esošajām iespējām dīvāna pārbīdīšana vai spilvendrānas nomaiņa bija vērā ņemams notikums.

Arī grāmatas ir būtisks elements manās mājas. Mākslas grāmatas un dizaina žurnāli ir izvietoti visapkārt iedvesmai un idejām. Kā māksliniece es iedvesmojos no vizuālā, tādēļ, izstaigājot Stockmann mājas preču nodaļu 4.stāvā, varu uzņemt labu garastāvokli, enerģiju un iedvesmoties no apkārtējās vides, stila un skaistuma.

Atpūta un miegs manā ikdienas ritmā ir ļoti svarīgi, taču viens no nozīmīgiem enerģijas un iedvesmas avotiem man ir apkārtējie notikumi un labi, patīkami cilvēki – tas mani uzlādē un padara ikdienu un dzīvi krāsainu un skaistu!

Ievas izvēle

1. MUNIO CANDELA Vaska aplīši un svece ar sūnām 14,30 2. VILLA STOCKMANN Dvieļi, piemēram 50×70 9,90 3. CASA STOCKMANN Dvieļi, piemēram 50×70 7,90 4. VITA Lapmpas bažūrs Aluvia Mini, 40×30 cm 219,-