Alessi Plissé kolekcija

Patiess dizains aizkustina cilvēkus, rada emocijas, atsauc atmiņas, pārsteidz un darbojas pretēji ierastajai domāšanai.

Alberto Alessi

Alessi uzņēmums, kas dibināts 1921. gadā Itālijā, ir pakāpeniski attīstījies, kļūstot par vadošo “Itālijas dizaina rūpnīcu” pārstāvi, kas spēj būt starpnieks starp labākajam internacionālā radošuma izpausmēm un sabiedrību, sabiedrību un tirgu. Tās misija ir pārveidot šīs radošās izpausmes reālos objektos, kas spēj apmierināt sabiedrības sapņus un iztēli.

 

Alessi veidoto Plissé kolekciju papildina jauni priekšmeti, kuru dizainu radījis Michele De Lucchi. Sākot ar termoplastisko sveķu materiāla elektrisko tējkannu, mājsaimniecības piederumu saime turpina pieaugt – klāt nāk stacionārais un rokas blenderis, tosteris un suluspiede.

Forma bez ielocēm ir vienkārši apjoms bez formas.

Michele de Lucchi, kolekcijas Plisse radītājs.

Sarkanā, baltā, melnā un pelēkā krāsa, un dizaina avots no 50-to un 60-to gadu rievotā un plisētā apģērba stila. Kā to saviem vārdiem raksturojis Michele De Lucchi: “Ieloces ir forma, ko esam iecienījuši, pateicoties to dzīvespriecīgajam un draudzīgajam stilam. Ieloces nāk no 50-to un 60-to gadu apģērba, kad mode bija plisēti svārki, kas radīja skaistu, plīvojošu un gaisīgu noskaņu. Arī šodien ieloces ir modē. Tādi objekti kā mēbeles veic savu funkciju ne tikai lietošanā, bet arī ar savu klātbūtni telpā. Objektiem ir nepieciešama sava tehniská, estētiskā, simboliskā un iztēlotā nozīme pat tad, kad tos nelieto.”

Elektriskā tējkanna, kam piešķirta dizaina balva GOOD DESIGN® AWARD 2019, ir pieejama divos izmēros un liek domāt par tīru ģeometrisku formu apvienošanos: konuss korpusā, cilindrs rokturī, trīsstūra prizma snīpja daļā. Tehniskās īpašības, kas atvieglo lietošanu: drošības aizsargsistēma atvieno strāvas padevi, ja nepietiek vai vispār nav ūdens; pateicoties termiski izolētai apakšai, tējkannu var nolikt uz jebkuras virsmas, nekarsējot to.

Savukārt blenderim ir ar 5 ātrumi un divi drošības sensori, termoplastisko sveķu materiāla pamatne un  krūka ar rokturi un vāku. Krūkai ir kvadrātveida pamatne, kas izgatavota no termoplastisko sveķu materiāla. Rokas blenderis, kas pieejams divos variantos, ataino dizainerim tuvas arhitektūras vēsmas: tas atgādina akmenī kaltu kolonnu, kuras formas ir kā harmoniski pretmeti.

Tosteris, kuram ir 6 darbības režīmi, izgatavots no termoplastisko sveķu materiāla kombinācijā ar nerūsējošā tērauda iekšējām detaļām, un tam ir  divas mēlītes, kas atvieglo maizes ievietošanu un izņemšanu. Visbeidzot, suluspiede – īsts arhitektūras meistardarbs ar rievotām virsmām: tas ir skulpturāls priekšmets, kas ienāk mājvietā, pateicoties savām tehniskajām un dekoratīvajām īpašībām.