Korporatīvā sociālā atbildība

Veikt uzņēmējdarbību atbildīgi un iedvesmot mūsu klientus ilgtspējīgām izvēlēm ir viena no Stockmann pamatvērtībām un ikdienas darba neatņemama sastāvdaļa. Lai to nodrošinātu, Stockmann regulāri tiek atjaunota Korporatīvās sociālās atbildības stratēģija, kur tiek noteiktas prioritātes ņemot vērā aktualitātes sabiedrībā.

2017. un 2018.gadā īpaša uzmanība tiek pievērsta Baltijas jūras drošībai un plastikāta maisiņu patēriņa samazinājumam.

 

Vide:

Stockmann mērķis ir nepārtraukti uzlabot savu darbību kvalitāti, atbalstot videi draudzīgus risinājumus – izvēlēties produktus, kuru iepakojums ir piemērots šķirošanai un pārstrādei.

Stockmann  mudina arī savus darbiniekus un sadarbības partnerus darboties tā, lai katrs apzinās savu atbildību pret apkārtējo vidi, ievēro likumdošanas prasības, kā arī:

 • Atstāj labvēlīgu iespaidu uz apkārtējo vidi
 • Taupa dabas resursus
 • Darbojas ekonomiski
 • Taupīgi lieto izejmateriālus
 • Šķiro visas nevajadzīgās lietas, lai tās pārstrādātu un nepiesārņotu vidi
 • Atstātu labāku pasauli mūsu bērniem.

 

SADARBĪBA AR PASAULES DABAS FONDU

Sadarbībā ar Pasaules Dabas Fonda pārstāvniecību Latvijā, 2017.gadā tika uzsākts projekts “Nepērc plastmasas maisiņu”, kura ietvaros 0.01€ no katra nepārdotā maisiņa tiek ziedots Baltijas jūras fondam. Šī projekta galvenais mērķis ir mudināt klientus veikt atbildīgu un ilgtspējīgu izvēli iepērkoties Stockmann universālveikalos. Šis projekts turpināsies līdz 2018.gada 31.augustam.

“Noslēdzot šīs kampaņas pirmo posmu ir patiess gandarījums redzēt, ka ar savu darbību spējam palīdzēt klientiem pieņemt dabai draudzīgus lēmumus un reizē atbalstīt Baltijas jūras aizsardzību!” Stockmann direktore Dace Goldmane

 

MĒS APZINĀMIES ATKRITUMU ŠĶIROŠANAS UN PĀRSTRĀDES SVARĪGUMU

Stockmann ikdienā tiek šķirots:

 • Papīrs un kartons
 • PET pudeles
 • Stikls
 • Sadzīves atkritumi
 • Pārtikas atkritumi
 • kategorijas pārtikas atkritumi
 • Bīstamie atkritumi
 • Elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi
 • Lielgabarīta atkritumi
 • Metāls
 • Kokmateriālu atkritumi
 • Tauki un eļļa

Aicinām šķirot atkritumus arī savus klientus, piedāvājot publiskus šķirošanas punktus stikla pudelēm, PET pudelēm, skārda kārbām, kā arī sadzīves tehnikas un mobilo telefonu baterijām.

Stockmann pārtikas nodaļa sadarbojas ar zemnieku saimniecību, uz kurieni pārtikai zirgiem nogādājam dārzeņus un maizes produktus, kas netiek realizēti.

Ik gadu piedalāmies Pasaules dabas fonda rīkotajā pasākumā Zemes stunda, kad uz stundu tiek izslēgts ārējais Stockmann apgaismojums.

 

 

PĀRTIKAS PRODUKTI

Stockmann pārtikas nodaļa saviem pircējiem piedāvā plašu pārtikas sortimentu, kas tiek atlasīts ievērojot sekojošas vērtības:

 • Kvalitāte
 • Daudzveidība
 • Unikalitāte
 • BIO
 • Planētas resursu saglabāšana

Stockmann pārtikas produktu piedāvājumā ir kvalitatīvākie produkti no dažādiem pasaules reģioniem un arī Latvijas produktu ražotāji ir mūsu lepnums. Plašā sortimentā ir sastopami arī mazāku ražotāju produkti, kas pieejami attiecīgās sezonas laikā. Vasarā un rudenī – dārzeņi un augļi, svētku īpašie piedāvājumi uz Ziemassvētkiem, Lieldienām u.c.

Produktu izvēle balstās uz labākajiem ražotājiem, kuru darbību apliecina attiecīgie katras nozares izdotie kvalitātes un ilgtspējas marķējumi. Stockmann ir sastopami produkti, kuru ražošanas cikls tiek pilnībā kontrolēts vienas saimniecības vai kompānijas ietvaros. Īpašu uzmanību mēs pievēršam nozīmīgu ražošanas ciklu sastāvdaļām kas būtiski ietekmē produkta īpašību saglabāšanu un ētiskiem aspektiem, piemēram, dzīvnieku turēšanas, barošanas un pagatavošanas metodēm. Tā, piemēram, viens no pasākumiem ir pāreja uz brīvās turēšanas apstākļos dētu veselo olu pārdošanu, kas mūsu klientiem jau vairākus gadus ir pieejamas pārtikas nodaļā. Mērķtiecīgs darbs tiek turpināts, lai līdz 2025. gadam varētu piedāvāt tikai brīvās turēšanas apstākļos dētas vistu olas.

Kā pārtikas produktu drošības garants ir produkti kuru kvalitāti apliecina BRC sertifikāts, kas ir  vadošais pārtikas drošības un kvalitātes sertifikāts pasaulē un starptautiski atzīts apliecinājums pārtikas ražotāja uzticamībai, kvalitātei un drošībai.

Dažāda klientu uztura filozofija un veselību veicinošas diētas ir mūsu sortimenta svarīga sastāvdaļa – plašā izvēlē pieejamas bez glutēna, bez laktozes, veģetārā, vegānā u.tml. uztura produkti.  

 

MODES PREČU IEPIRKUMI, MODES PREČU DIZAINS

Ir grūti ignorēt modes industrijas kopējo ietekmi uz vidi, un mēs apzināmies, ka esam daļa no tās. Vai varam dzīvot un mīlēt modi, vienlaikus virzoties pretim ilgtspējīgākai nākotnei? Jā, tas ir iespējams, ja dzīvosim apzināti, rīkosimies ilgtspējīgi un tālredzīgi. Tieši tāpēc Stockmann sper pirmos soļus pretim apzinātām iepirkšanās pieredzēm, pircējiem piedāvājot vairākas ilgtspējīgas apģērbu kolekcijas gan no Stockmann privātajiem zīmoliem, gan citiem starptautiski pazīstamiem zīmoliem. Stockmann parāda, ka rūpes par vidi un aktuāla mode ir savstarpēji savienojamas lietas. Mēs atbalstām tādas modes un dzīves stila izvēles, kas atstāj nemanāmas pēdas planētas attīstība, ļauj pirkt ar pārliecību, ka prece ražota ekoloģiski un kalpos ilgi.

Ekoloģiska un ilgtspējīga mode ir izvēle, ko Stockmann piedāvā plašā zīmolu klāstā, arī Stockmann zīmolos. Izvēlieties Noom, Noom loungewear, Cut & Pret, Global Essentials, Cap Horn, Bodyguard, Cube, Bel, kas piedāvā izstrādājumus no dabiskiem, augstas kvalitātes, izturīgiem materiāliem – ekoloģiskās kokvilnas, zīda, merīnvilnas.

 

PERSONĀLS

SIA Stockmann ir atbildīgs darba devējs. Mēs ievērojam darbinieku tiesības, vienlīdzības principus, rūpējamies par drošu darba vidi un nodrošinām darbam nepieciešamās apmācības. Pēdējos piecus gadus esam CVonline rīkotajā Darba devēju TOP 5 mazumtirdzniecības sektorā.

Arī personālam administrācijā ir iespēja rūpēties par dabu šķirojot atkritumus, taupot elektrību un dodoties uz darbu ar velosipēdu. Stockmann, sadarbojoties ar Pasaules Dabas fondu, piedalās programmā Zaļais birojs.

Stockmann ir atbildīgs darba devējs un sniedz skolēniem jau no 15 gadu vecuma iespēju iegūt pirmo darba pieredzi.
Mēs rūpējamies par to, lai skolēns šajā vasaras periodā jūtas kā pilnvērtīgs Stockmann darbinieks, nodrošinot nepieciešamās apmācības, kā arī izejot darba drošības ievadinstruktāžas pamatprincipus.
Priekšroku dodam savu darbinieku bērniem un darbinieku radinieku bērniem, to uzskatot kā vienu no priekšrocībām, kur bērns var iepazīt sava vecāka darba vietu un kolēģus. Skolēni tiek nodarbināti visās universālveikala nodaļās, gan produktu izvietošanā, kārtības uzturēšanas zālē, klientu konsultēšanā, tādā veidā iepazīstot mazumtirdzniecības nozari, paplašinot savu redzes loku un zināšanas. Kopumā 2018.gada vasaras mēnešos nodarbinām 43 skolēnus.

Stockmann Grupas Korporatīvās Sociālās atbildības pārskats par 2017.gadu pieejams šeit.