STOCKMANN MODES SKATE JAUNĀ LAIKMETA SĀKUMS

21.septembrī plkst.  19.00 atklāj Stockmann rudens/ziema 20/21 kolekcijas modes skatē tiešraidē no universālveikala. Iepazīsti pasaulē atzītu zīmolu jaunumus, kā arī latviešu dizaineru piedāvājumu jaunajai sezonai. Stilisti Sintija Selicka un Sergey Hatanzeysky parādīs jaunā laikmeta modes tendences, kuras pēc tam būs iespējams iegādāties īpašā pop-up veikalā

Par skates muzikālo noformējumu rūpēsies DJ Rudd un viesus izklaidēs vakara vadītāja Kristīne Komarovska.

Modes skati vēro @stockmann.riga Facebook kontā un lofficielbaltics.com, jau sākot no 18:30, kad varēsi ielūkoties modes skates tapšanas aizkulisēs, ieraudzīt, kā darbojas stilisti, un dzirdēt to komentārus par izvēlētajiem apģērbu komplektiem!

 

MODES SKATI VEIDO STILISTI SINTIJA SELICKA UN SERGEY HATANZEYSKY

Svinēsim kopā rudens sezonas sākumu ar radošu un iedvesmojošu modi un stiliem, ko veidojuši stilisti Sintija Selicka un Sergey Hatanzeisky.

Sintija Selicka – Užāne @sintijaselicka (modele,stiliste) | Sergejs Hatanzeiskis @hatanzeysky (Volga Vintage dizaineris, stilists)

Par Sintiju Selicku | Modes pasauli atklāja 2014.gadā, kad sāka darboties kā modele un strādāja ar pasaulē zināmiem zīmoliem kā Desigual, Chiarra Ferragni, kas ļāva modes pasauli iepazīt no visiem skatu punktiem, un līdz ar laiku saprata, ka pašā mīt mazs kreatīvs velniņš, kas spraucas ārā – “To es nevarēju apstādināt, es vēlējos radīt!” piebilst Sintija. “Stils un fotogrāfija kļuva par manu ikdienu un īsto aicinājumu, un savu darbu patiesi mīlu, jūtoties tajā kā zivs ūdenī. Darbs ir kļuvis par manu ikdienu.” Kā stiliste strādājusi ar GQ Russia magazine, Huawei, Kinetic Nail System, dažādiem latviešu dizaineriem, veikaliem, bijusi zīmolu Maje, Armani Beauty, Liu Jo u.c. vēstnese Latvijā.

“Sevi redzu tikai un vienīgi šajā industrijā, un novēlu ikvienam atrast savu dzīves aicinājumu, kas piepilda un rada prieka sajūtu!” uzsver Sintija.

Par Sergey Hatanzeysky | Jau skolas laikā interesēja mode, sāka iepirkties second hand veikalos un veidot savu vintage iedvesmotu stilu, atspoguļojot to sociālajos tīklos. Sergeju pamanīja Riga Fashion Week, ar kuru tika veidoti vairāki aizraujoši projekti. Līdz ar sava Instagram konta popularitātes straujo pieaugumu, Sergeju ievēroja gan H&M, gan Moskino, kuriem viņš bijis pat special edition vēstnesis, kā arī sadarbojies ar Adidas Original. Sergejs veidojis gan virkni fotosesiju, gan vākus un editiorial stila lapas žurnāliem Pastaiga, Lofficiel un online platformu modes žurnāliem. Pirms diviem gadiem bijis stilists Madara Cosmetics vizuāļiem un video materiāliem, kad zīmols ieviesa pirmos Organic make-up produktus. Paralēli tam Sergejs ieviesa savu Volga Vintage zīmolu, kas piedāvā vintidža iedvesmotas stila kombinācijas, un jau sešas reizes piedalījies Rīgas Modes nedēļas ietvaros ar unikālām šova tipa skatēm, tai skaitā uz galvenā podiuma. Ticis vairākkārt nominēts Latvijas Modes un Stila gada balvai, saņemot atzinību par labāko reklāmas tēlu Volga Vintage fotosesijai St.Pēterburgā.

Kādas modes tendences ir aktuālas šobrīd?

Sintija: Aktuāls šobrīd ir minimālisms ar odziņu. Pandēmijas iespaidā daudzi modes nami savās jaunajās kolekcijās pierāda to ar precīzām piegrieztnēm un izteiksmīgām, īpaši izceltām ķermeņa daļām, piemēram, ar izteiktu plecu vai vidukli. Es vienmēr atgādinu, ka nedrīkst baidīties no krāsām – tās mūsu pelēkajos rudens/ziemas mēnešos ir absolūti nepieciešamas, protams, nepārspīlējot.
Sergey: Gan sievietēm, gan vīriešiem – vestes, adījumi, džinsa auduma apģērbi, platas bikses, pufaikas un mākslīgā kažokāda. Modē ir arī divi pilnīgi pretstati – spīdīgas drēbes un tieši pretēji, mājīgi pidžamas tipa apģērbi. Vīriešiem – uzvalki un kostīmi interesantos toņos un piegriezumos, jakas, mēteļi un aksesuāri no mākslīgās ādas, unisex somas, plānie rudens trenči kamieļkrāsas toņos.

Kādu jūs redziet Stockmann modes cienītāju?

Sintija: Stockmann modes cienītājs izvēlas kvalitatīvu preci ar stilu un paliekošas vērtības. Apmeklējot Stockmann modes skati, Stockmann pircēks smeltsies stila idejas un iedvesmu.
Sergey: Dinamiska personība, kas vienmēr ir kustībā. Svarīgi, lai ir gan stilīgi, gan ērti.

Ar ko jūs pārsteigsiet Stocmann modes skatē?

Sintija: Ar Sergeju kombinēsim tērpu komplektus, ko, iespējams, Tu nekad neiedomātos savienot kopā, un neapšaubāmi jūs pārsteigsim. Īpaši jau tāpēc, ka skate notiks tik neierastā vietā – Stockmann renovētajā pārtikas nodaļā.
Sergey: Pārsteigums paliek pārsteigums. Būs jautri.

Kā jūs vērtējiet savstarpējo sadarbību modes skates veidošanā?

Sintija: Ar Sergeju esam pazīstami jau ļoti sen, un viņam ļoti uzticos kā izcilam modes sfēras profesionālim, kurš vienmēr ir informēts par modes tendencēm. Labāku kolēģi šajā kopprojektā nevar vēlēties!
Sergey: Ar Sintiju esam pazīstami jau daudzus gadus un ļoti gaidu šo sadarbību, jo uzskatu, ka esam kā un Jaņ – lieliski viens otru papildām.