Samsøe & Samsøe rudens kolekcija - Pretošanās

Universālveikals Stockmann piedāvā Samsøe & Samsøe 2018. gada rudens kolekciju Pretošanās

Pretošanās ir 2018. gada rudens modīgākais vārds, kas nosaka jauno pasaules kārtību. Tā ir nepieciešama pieeja ikdienas dzīvei pilsētā, kur pilsētnieks sastopas ar lielpilsētas džungļiem kā īsts cīnītājs. Modernajai sievietei un vīrietim prasme ģērbties nav vienkārši stila izpausme. Tagad garderobei ir jābūt efektīvai: apģērbam jābūt izturīgam, funkcionālam un pamanāmam, lai akcentētu individualitāti un pilsētas dzīves stilu. Noskaņa izpaužas noturīgā siluetā, kas apvieno sportiskas īpašības, ko sniedz lielisks āra apģērbs – pārgājienu, trekinga un ekstrēmo sporta veidu, – īstā lielpilsētas uniformā ar augumam pieguļošām un rūpīgi veidotām piegriezuma līnijām.

Sezonas siluetā centrālo lomu spēlē apjomīgs apģērbs, kas vienlaikus arī aizsargā. Plisētas, platas zvanveida piegriezuma sieviešu samta bikses zeltainā karameļu brūnā tonī gandrīz pārtop svārkos, kamēr dūmakaini zils, adīts svīteris Aranas salas stilā piedāvā brīvi krītošu plecu daļu un skulpturālas formas. Debeszilās un vētraini pelēkās stepētās jakas sievietēm un vīriešiem ienes futūristiskas formas kolekcijā, atsaucoties uz Kosmosa laikmetu. Tā ir retro futūrisma sajūta, kas izpaužas gaismu atstarojošās sudraba un lūreksa virsmās, kuras stāsta par klasisko zinātnisko fantastiku.

Īpašu 20. gadsimta 60. gadu estētiku pēta tādi tradicionāli audumi kā tvīds un apģērbi kā rūtaini mēteļi sievietēm un vīriešiem Velsas prinča stilā vai bikses ar pīļpēdiņu rakstu vīriešiem. Šeit izpaužas avangarda spriedze starp augstajām un zemajām tehnoloģijām, kas atdzīvojas, kad futūrisms sastopas ar tradīcijām.

Cieņas apliecinājumu klasikai pauž A-veida svārki un pieguļoši legingi, bet klasiku atsvaidzina revolucionāras un krāšņas leoparda stila apdrukas uz krekliem un somām. Dabas nokrāsas turpina izpausties rudenīgos melanža toņos, ko piedāvā biezi, adīti svīteri sievietēm, zaļgandzeltenas apsienamās kleitas vai kamuflāžas svītras uz vīriešu žaketēm un krekliem. Organisko toņu paleti papildina kliedzošas krāsas, kas atgādina gaismas signālus pilsētu ielās, sajaucot dabisko ar nedabisko un paužot pastāvīgi spriedzi starp kārtību un nekārtību, harmoniju un pretošanos.