Latvijā radīti apģērbi, aksesuāri un dizaina priekšmeti

No 12. augusta līdz 27. septembrim universālveikala Stockmann trešajā stāvā atvērts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Biznesa inkubatoru uzņēmumu radīto modes un dizaina preču pop-up veikals “Magnetic Latvia Pop-up”. Tajā būs iespējams apskatīt un iegādāties Latvijā radītu oriģinālu apģērbu, aksesuārus un dizaina priekšmetus. Gaidīsim ikvienu stendā.

Pop-up veikalā varēs iepazīt un iegādāties deviņu uzņēmumu Latvijā radītus produktus – apģērbu sievietēm un bērniem, modes preces, aksesuārus un interjera preces. Pop-up veikala darba laiks: pirmdienās – piektdienās no plkst. 10. līdz 20., sestdienās – svētdienās no plkst. 11. līdz 18.

Veikalā varēs iepazīt un iegādāties mūsdienīga lina apģērba ražotāju IDYLLO, ekstravaganto modes zīmola LAIMA JURČA, apģērbu aizsargmaisus gan lietišķiem, gan tautastērpiem no LANCMAN BAGS, PIKU dizaina gaismas priekšmetus un citus interjera darinājumus bērniem, ekskluzīvu koka lampu ražotāja Si-LIGHT produkciju, Tiny Bunny apģērbu kolekciju bērniem, Latgalē radītas ādas somas Zelma Kraft, inovatīvo un starptautisku atzinību guvušo skandu ražotāja Babbit radīti skaņu aprīkojumu, kā arī apģērba zīmolu labām attiecībām un pieskārieniem Be-With.

12. augusts – 26. augusts – Tiny Bunny, Babbit un IDYLLO

Zīmols Tiny Bunny piedāvā gaumīgus, lakoniskus apģērbus bērniem no dzimšanas līdz 10 gadiem, kā arī limitētas kolekcijas ar bērniem pieskaņotiem sieviešu apģērbiem. Katrs apģērbs ir rūpīgs roku darbs un radīts, izmantojot dabīgus materiālus. Kolekcijas papildina apģērbu apdrukas, kas ir veidotas no oriģinālām, ar roku zīmētām ilustrācijām, kā arī audumi ar unikāli veidotiem rakstiem. Tiny Bunny kolekcijas gan nav stāsts tikai par apģērbu, mūsu preces vienmēr nes kādu vēstījumu. Mēs iestājamies par bērna emocionālajai attīstībai nozīmīgām tēmām!

Ar zīmolu Babbit tiek radīta ilgtspējīga premium līmeņa skaņu sistēma, kas īpaši piemērota ģimenēm. Bērni var patstāvīgi izvēlēties un atskaņot mūziku vienkāršā un jautrā veidā, bez vecāku palīdzības, novietojot uz tām savas rotaļlietas. Rotaļlietām vecāki mobilajā lietotnē piesaista bērnu mīļākās dziesmas, pasakas vai citus audioierakstus no Spotify, MP3 vai tiešsaistes radio. Babbit ir radīts, lai atbalstītu neatkarīgu, radošu un zinātkāru personību veidošanos. Jau no mazotnes. Babbit palīdz bērniem atklāt, cik plaša un dažāda mēdz būt skaņu pasaule un viņu pašu iztēle.

Ar zīmolu IDYLLO tiek radīti lina izstrādājumi sievietēm, kas ir organiski, dabīgi un videi draudzīgi. Tā ir izcila alternatīva sintētiskajiem izejmateriāliem. Katrs no lina izstrādājumiem ir roku darbs, kas radīts nelielā modes ateljē. IDYLLO zīmola dizaini ir šarmējoši vienkārši, lielākoties brīvi krītoši un nepiespiesti – lai sieviete justos ērti un sievišķīgi.

27. augusts – 11. septembris – Be-with, PIKU un Si-LIGHT

Be-with ir konceptuālu apģērbu zīmols, kuram svarīgas ir sajūtas, ideja un ilgtspējība. Katram apģērbam ir slepenas kabatiņas, lai apskautos, pieskartos. Tās ļauj sazināties caur pieskārienu un sajust vienam otru tuvāk. Cilvēka pieskāriens ir kā zibensnovedējs stresa mazināšanai. Be-with misija ir piedāvāt jaunus inovatīvus veidus, kā uzturēt mūsu attiecības siltas, šajā gadījumā ar dizaina apģērbiem! Dizains aizsargāts ar ES IPO sertifikātu. Be-with audumi ir ekosertificēti ar OEKO-TEX® STANDARD 100.

Latviešu pašmāju zīmols PIKU rada dažādas dizaina mājas lietas gan pieaugušajiem, gan bērniem – tomēr lielāku uzsvaru liekot uz bērnu produkciju. Zīmola popularitāti iekaroja galvenokārt rokām darināti gaismas burti no bērza koksnes ar iestrādātām LED gaismām. Nu jau zīmols ir attīstījies un darbojas ne vien gaismas burtu, bet arī citu veiksmīgu produktu radīšanā un izplatīšanā. Šobrīd produkcijā ir pieejami arī gaismas baloni, gaismas zīmes, gaismas zvēriņi, koka klucīši ar burtiem un citi interesanti PIKU darinājumi, kas ir lieliska dāvana bērniem vai ģimenei ar maziem bērniem.

Si-LIGHT zīmola gaismas ķermeņi ir darināti no dabīgā materiāla – nažfiniera, tas ir, ļoti plānas koka loksnes. Kā zināms koks ir ne tikai nozīmīgs materiāls, ko strukturāli izmanto arhitektūrā, bet arī mūžīgs elements, kas izceļas interjera dizainā un tā elementos. Tikai daži materiāli ir tik daudzpusīgi kā koks, kas iederas visdažādākajos interjera dizainos. Si-LIGHT gaismas ķermeņi spēj radīt organisku siltumu, kuru ir grūti atkārtot. Si-LIGHT ir gaismas ķermeņu zīmols, kuru vada spēcīga, videi draudzīga filozofija, kas informē par visiem dizaina un ražošanas aspektiem.

12. septembris – 27. septembris – LAIMA JURČA, LANCMAN BAGS un Zelma Kraft

Ar zīmolu LAIMA JURČA radīts ekspresīvs apģērbs, kas komunicē caur drosmīgu krāsu izvēli un apdruku. Zīmols iestājas par ilgtspējīgu un kvalitatīvu modi ar atbildību pret lietotāju un vidi, sniedzot iespēju lietot unikālu dizaina apģērbu ar autores radītām audumu apdrukām, detaļām un formām.

LANCMAN BAGS ir viens no vadošajiem tērpu aizsargmaisu ražotājiem Latvijā. Zīmola aizsargmaisi ir dažādās krāsās un izmēros. Pircējiem pat ir iespējams izveidot savu personalizētu aizsargmaisu. Tērpu maisi ir radīti gan dejotājiem un dziedātājiem, gan arī biznesa cilvēkiem.

Zelma Kraft zīmola vērtības ir ilgtspējīgs dizains un kvalitāte, tāpēc uzņēmumā radīto dizaina produktu – somu, apģērbu un aksesuāru – izgatavošanā izmanto dabīgus materiālus – ādu, linu, vilnu. Zelma Kraft savā darbībā apvieno vēsturiskās amata prasmju tradīcijas ar mūsdienīgiem risinājumiem – 3D printeru un lāzeru tehnoloģijām, piešķirot radītajiem produktiem Latvijai raksturīgo etnogrāfisko identitāti un augstvērtīgu kvalitāti.