LĪVAS SPURAVAS rūpes par sevi

LĪVA SPURAVA
Emocionālās veselības un labsajūtas vēstnese, divu bērnu mamma

RŪPES PAR SEVI

Rudens ir laiks, kad man gribas īpaši parūpēties par sevi. Pēc virknes izbraukumu un pasākumu ar ģimeni, draugiem, radiem un intensīvi pavadītiem vasaras mēnešiem rodas dabiska vēlēšanās pierimt, nesteigties, ietīties siltā segā ar karstas piparmētru tējas krūzi rokās un sildīties pie kamīna, ļaujoties pārdomām un vienkārši būt. Lai šo sajūtu īstenotu ikdienā, kas tomēr nav tik mierpilna, vairākas reizes nedēļā ieplānoju ko patīkamu sev, lai atjaunotu iekšējos resursus, jo tie katrai no mums ir ierobežoti. Rūpes pašai par sevi ir vajadzīgas, lai justos iekšēja apmierinājuma un spēka pilna, varētu doties tālāk savos darbos, pienākumos un būtu, ko dot arī saviem mīļajiem, kas pēc garas darbadienas gaida mani mājās. Esmu daudzkārt pārliecinājusies, ka vispirms ir jāparūpējas pašai par sevi, jo emocionālā labsajūta bieži nosaka mūsu ģimenes emocionālo fonu. Protams, rūpes par sevi nav vien silta vanna vakarā, garšīga tēja, laba grāmata vai jauna kleita, bet galvenokārt emocionālas rūpes par sevi – veselīgas robežas pret citiem cilvēkiem, palīdzības prasīšana, kad tā nepieciešama, atļauja sev izraudāt skumjas, sāpes un pārdzīvojumus, rūpes par to, lai ikdienā blakus atrastos patīkami un iedvesmojoši cilvēki un vēl.

RŪPES PAR ĶERMENI

Manu fizisko labsajūtu ietekmē pietiekams uzņemtā ūdens daudzums dienas laikā, kā arī pēdējā gada laikā pastiprināti pievēršu uzmanību dažādu vitamīnu pietiekamībai savā organismā. Jūtu un ticu, ka mūsu ārējais izskats, sejas ādas stāvoklis ir ļoti atkarīgs no tā, vai ikdienā lietojam veselīgu un sabalansētu uzturu, vai mūsu organismā ir novērsti visi vitamīnu deficīti, kā arī minimizējot cukura daudzumu uzturā. Tāpat vajadzētu parūpēties, lai mēs veltītu pietiekami daudz laika nakts miegam, atpūtai bez viedierīcēm, TV un atrodam laiku tikai sev vienai vismaz 15 minūtes dienā. Patlaban mācos no rīta piecelties mazliet agrāk, nekā ierasts, lai vismaz 3 reizes nedēļā 10 – 20 minūtes veltītu sev rīta sejas masāžas rituālam ar rokām, ko veicu, izmantojot sejas eļļu vai dekoratīvās kosmētikas noņemšanas pieniņu, piemēram, Dr. Hauschka Soothing Cleansing Milk. Sejas masāža sniedz lielisku liftinga efektu un palīdz atbrīvoties no rīta tūskas, ļaujot izskatīties svaigāk un labāk. Man ļoti patīk kosmetologa un citu ķermeņa speciālistu, kā arī SPA apmeklējumi. Dodos uz sejas procedūrām 1- 2 reizes mēnesī, un šīs procedūras katru reizi atšķiras atkarībā no tā, ko man tajā brīdī mans kosmetologs iesaka. Parasti veicu sejas tīrīšanu ar ultraskaņu vai augļskābēm, izmantoju iespēju uzlikt kādu mitrinošu masku sejai, jo manai sejas ādai vajadzīga īpaša mitrināšana, kā arī pēdējos pāris mēnešos esmu iesākusi veikt biorevitalizāciju un esmu apmierināta ar iegūto rezultātu.

RŪPES PAR SEJU

Esmu iecienījusi Institut Esthederm līnijas produktus. Acu zonai lietoju Active Repair acu krēmu, ikdienā sejai izmantoju Intensive C vitamīna gelveida krēmu, kā arī reizi nedēļā seju lutinu ar Intensive Hyaluronic sejas masku, atstājot to uz nakti. Seju katru vakaru mazgāju ar Osmoclean Cleansing Milk vai Dr. Hauschka Soothing Cleansing Milk, pēc tam uzklājot Institut Esthederm Osmoclean Lotion. No dekoratīvās kosmētikas esmu iemīļojusi Lancôme Teint Miracle sejas tonālo krēmu, MAC Matte lūpu krāsas nude un sarkanos toņus, pēdējos 10 gadus nelietoju nevienas citas acu ēnas kā vien Urban DecayNaked, Bobbi Brown uzacu ēnas un vaigu sārtumu, kā arī ļoti esmu iecienījusi Yves Saint Laurent Mascara Volume skropstu tušu.

Dr. Hauschka Soothing Cleansing Milk attīrošs pieniņš, 145 ml 23,60
MAC Matte lūpu krāsa 21,90
Institut Esthederm Intensive Hyaluronic Intensīvi mitrinoša sejas maska, 75 ml 39,-