Aromātu ceļvedis

Smaržu ceļvedis

Smaržas mūs sajūsmina, aizskarot mūsu maņas, jo, galu galā, tām ir tieša saistība ar smadzeņu emociju centru, ar kuru mēs sajūtam smaržu.

Iepazīstiet smaržu kultūru

Valkājiet smaržas tā, it kā tās būtu jūsu apģērbs. Vispirms dušas želeja un pēc tam arī ķermeņa losjons uz jūsu ādas atstāj maigu smaržu. Tas pastiprina smaržu un mitrina ādu. Abi kopā tie ir pietiekami spēcīgi, lai būtu jūsu dienas smarža.
Īpašos gadījumos vai vakarā uzsmidziniet nedaudz tualetes ūdens (eau de toilette) vai nedaudz spēcīgāko smaržūdeni (eau de parfum).
Smaržas ekstrakts jeb smaržu karalis ir kā punkts uz „i”. To lieto tik vien kā vienu pilienu, kad ir kāds īpašs gadījums. Tas ir pārāk spēcīgs, lai to lietotu dienā un darbā.

Lietojiet smaržas sekojošā veidā

Vienmēr uzklājiet smaržas uz tīras ādas un vietā, kur ir laba asinsrite. Šādas zonas ir plaukstu locītavu iekšējā puse, elkoņa bedrīte, bedrīte starp krūtīm, cirksnis, ceļgalu un elkoņu locītavas. Izvairieties smaržas uzklāt uz deniņiem un aiz ausīm, jo to tauki padara smaržu nepatīkamu.
Lai arī dažādās smaržās tiek izmantotas daudzas vienādas sastāvdaļas, pateicoties dažādajām aromātu kombinācijām, katrs aromāts ir pilnībā unikāls. Turklāt lietotāja ādas kvalitāte un siltums pastiprina aromāta individualitāti. Tādēļ vienas un tās pašas smaržas uz katra lietotāja ādas smaržo atšķirīgi.

Pietiek tikai ar mājienu

Nelietojiet smaržas uz jūsu ķermeņa augšdaļas, t.i., apvidū no krūtīm līdz sejai. Ir daudz gudrāk pirmo iespaidu par sevi ļaut iegūt no jūsu izturēšanās un izskata, nevis apstulbinot ar smaržu, kura uzvirmo vispirms.
Ja jums ir jūtīgs deguns, tad sāciet lietot smaržas no apakšas un izsmidziniet tās tikai līdz nabai. Tādā veidā smaržas mākonis ceļo jums līdzi un nekļūst spēcīgāks, kairinot elpošanas ceļus.
Apdomīgs lietotājs arī pārdomās, kādos gadījumos lietot smaržas. Piemēram, smaržas pieļaujams lietot tikai pēc teātra izrādes, kad dodaties prom baudīt vakaru. Tādējādi, kad ilgāku laiku atrodaties cilvēku tiešā tuvumā, smaržas netraucē citiem.

Izvēlieties smaržu

Vienmēr pārbaudiet smaržas uz savas ādas, jo tā pielāgojas lietotāja ādas vielmaiņai, siltumam un pH līmenim. Ļaujiet aromātam iedarboties uz ādu vairākas minūtes un tikai tad pasmaržojiet to. Vienā reizē izmēģiniet tikai dažus aromātus. Smaržas maņa visjūtīgākā ir no rīta.

Pareizi uzglabājiet smaržas

Neatvērtā veidā kartona kastītes iepakojumā smaržas var uzglabāt 3–5 gadus. Pēc atvēršanas, ja tās tiek uzglabātas iepakojumā, istabas temperatūrā un ar cieši aizvērtu uzgali, to derīguma termiņš ir aptuveni pusotrs gads. Smaržu niknākie ienaidnieki ir gaisma un karstums.