Stockmann iedvesmo

Gundega Skudriņa atklāj, kas viņai dod enerģiju un iedvesmo

“Negaidi, kad kāds tavu dzīvi padarīs interesantu,” mudina pasākumu organizatore, “Skudras Metropole” dibinātāja Gundega Skudriņa.

Viņas ikdiena aizrit mūžīgā kustībā.

“Lielā mērā tas ir pateicoties manam raksturam, es vienmēr daudzas lietas daru vienlaicīgi vai strādāju vairākos darbos. Jaunībā biju vērsta uz gala rezultātu, jo likās, ka tikai tur ir tā laime, bet tad es sapratu, cik superīgs ir tas process. Sevišķi, ja ir izdevušies fantastiski projekti ar ķēdes reakciju,” stāsta Skudriņa.

Protams, piedzīvotas ir arī dažādas neveiksmes, bet tās palīdzējušas mācīties no kļūdām un devušas jaunu pieredzi. “Manuprāt, lielākā augstskola ir dzīves augstskola,” saka Skudriņa.

Kā interesantu savas karjeras piedzīvojumu viņa atminas “laika kapsulas” ierakšanu universālveikala Stockmann pamatos. Tolaik viņa strādāja kā korespondente.

“Redz kā – dzīvē notiek tāda apļveida kompozīcija. Neviens jau nevarēja zināt, ka pēc 15 gadiem mani nāks intervēt par iedvesmu vai par maniem paveiktajiem darbiem,” min Skudriņa.

https://www.youtube.com/watch?v=-kczA7eLf4s

Kas raksturo labu stilu? Atklāt modes māksliniece un stiliste Olga Kolotova

Katrā sievietes garderobe jāatrodas klasiskām džinsu biksēm, žaketei, kas var būt arī nedaudz pagarināta līdz gurniem, baltam kreklam un augstpapēžu laiviņām, atklāj izdevniecības “Rīgas Viļņi” modes direktore un “Riga Fashion & Photo School” dibinātāja Olga Kolotova.

Viens no galvenajiem nosacījumiem – visam jābūt pareizā formā, krāsā un piegriezumā.

“Tās ir sīkas detaļas, kurām obligāti jāpievērš uzmanība,” saka Kolotova.

Ar modi Olga Kolotova ir uz “tu” jau vairākus gadus. Pirms 15 gadiem, kad pircējiem durvis Rīgā vērā “Stockmann”, viņa strādāja modes un stila žurnālā “Cosmopolitan”, kas, starp citu, tolaik arī tik tikko bija ienācis Latvijas tirgū.

“Runājot par “Stockmann”, man ļoti patīk, jo var atrast luksusa lietas. “Stockmann” seko tendencēm. Vienmēr par atrast to, kas ir aktuāli,” saka Kolotova un bilst – cilvēki ir dažādi, bet mode der visiem!

https://www.youtube.com/watch?v=r1B29qS4ok8

“Madara Cosmetics” dibinātāja Lotte Tīsenkopfa-Iltnere: Tuvība dabai mums šķiet normāla un dabiska. Daudzviet tas ir liels retums

Lai arī kāds gadalaiks būtu aiz loga, cilvēki Latvijā daudz laika pavada dabā, stāsta “Madara Cosmetics” dibinātāja, līdzīpašniece un vadītāja Lotte Tīsenkopfa-Iltnere.

“Mēs dabā meditējam principā visu gadu. Tecinām bērzu sulas, ejam sēnēs, vācam tējas, mēs paši pat cērtam Ziemassvētku eglīti. Tā tuvība dabai mums šķiet normāla un dabiska. Daudzviet tas ir liels retums. Es domāju, ka mēs Latvijā daudzi nesaprotam, ka dzīvojam “pieczvaigžņu viesnīcā”, jo pasaule ir ļoti urbanizēta un piesārņota,” min Tīsenkopfa-Iltnere.

Ideja par augstas kvalitātes dabīgo kosmētiku – “Madara Cosmetics” aizsākusies pirms 15 gadiem. Tās pamatā – vēlme mainīt nozari un padarīt pasauli labāku.

“Mani tas skāra ļoti tieši, jo es lietoju kosmētiku, no kuras man bija alerģija. Pirms 15 gadiem iešana atpakaļ pie saknēm manā dzīvē sākās caur alerģiju. Es sapratu, ka nē, – ķīmisko kokteili vairs nē,” atminas Tīsenkopfa-Iltnere un atklāj vienu no galvenajiem nosacījumiem ādas kopšanai – tai obligāti ir nepieciešams mitrums.

“Āda ir kā okeāns, kurā peld zivis. Zivis ir kā šūnas, kas rada visu ādas skaistumu un jaunību, sulīgumu,” saka “Madara Cosmetics” dibinātāja.

https://www.youtube.com/watch?v=g3HD-0TNDkI

“Šeit var dabūt manas mīļākās saknes.” Pavārs Lauris Aleksejevs stāsta, kādēļ iecienījis “Stockmann”

Labu ēdienu raksturo ļoti labi produkti, zināšanas, talants un izsalkums, atklāj viens no Latvijā pazīstamākajiem pavāriem – restorāna “36. līnija” līdzīpašnieks Lauris Aleksejevs.

Varētu teikt, ka viņš vienu no savām plašākajām debijām lielā publikā piedzīvoja 2003. gadā – reizē ar laiku, kad Latvijā durvis pirmajiem klientiem vēra universālveikals “Stockmann”.

“2003. gadā bija mana pirmā darba vieta, kad es strādāju patstāvīgi kā šefpavārs. Mani uzaicināja gatavot degustāciju stendā “Stockmann”,” atminas Aleksejevs un atklāj, ka toreiz izjutis nelielu stresu.

Bet – zinot, ka šeit var dabūt ļoti labus produktus, kā arī to, ka zināmi visi piegādātāji un izejvielas, šaubu par ēdiena izdošanos nebija.

“”Stockmann” atšķiras sar saviem somu piegādātājiem. Šeit var dabūt tādu preci, ko nevar dabūt citos Latvijas lielveikalos – tie ir gan zivju izstrādājumi, gan gaļas izstrādājumi, ievārījumi no tālās Lapzemes. Šeit var dabūt manas mīļākās saknes – kāli, selerijas, burkānus, rutkus,” bilst Aleksejevs.

https://www.youtube.com/watch?v=LjEFdWnKBfw