Kāda ir Tava laimes formula?

Kopā ar sabiedrībā zināmām personībām atklājām laimes formulu un veidus

Kāda ir Tava laimes formula – relaksējoša vanna, garda maltīte ģimenes lokā, jauna kleita, rīta kafija skaistā tasītē? Neatliec dzīvi uz rītdienu un dzīvo tagad! Atklājam laimes formulu un veidus, kā to baudīt, saudzējot mūsu planētas resursus, mazinot atkritumus un mazinot un dabas piesārņojumu.  

Mārtiņš Kapzems, TV šovu un pasākumu vadītājs

Instagram: /kapzeminators
Facebook: /martins.kapzems

 

Mana mīļotā sieviete, mana ģimene, draugi un, protams, mani suņi – viņi visi mani dara laimīgu! Bet, lai dzīve garšotu vēl labāk, man patīk tai pievienot brangu devu ar fiziskajām aktivitātēm kā sērfošana, motokross, klintīs kāpšana, slēpošana un vēl daudzi citi sporta veidi, kas liek adrenalīnam pašļakstīties, un, protams, ceļošana, jo apziņa, ka pēc 2 nedēļām dosies ceļojumā, ir dzinulītis, kas liek darīt visu ar dubultprieku. Tāpat arī, atgriežoties no ārvalstīm, esmu gluži kā uzlādēts, un visas baterijas un to rezerves ir 100% pilnas.

Jau kādu laiku cenšamies domāt zaļāk – dodoties iepirkties ņemam līdzi savu pārtikas maisiņu, bet, ja nu aizmirsies, tad noteikti izvēlamies papīra maisiņu. Un mani priecē, ka daudzi apģērbu zīmoli sāk izmantot otreiz pārstrādātos materiālus savu apģērbu izvaidē. Laikam ejot, vērtības nedaudz mainās, un man patīk izvēlēties kvalitatīvas preces, kuras nereti maksā dārgāk, toties kalpo ilgāk, un kvalitāte piešķir apģērbam savu foršumu.
Vēlētos arī visus pamudināt nevajadzīgās drēbes nemest laukā, bet gan nodot tālāk cilvēkiem, kuriem tās tiešām noderēs. Tā jau daru kopš bērnības, ko iemācīja mamma. Lietas, kas manā skapī jau ir aizmirstas, kādam citam var sagādāt lielu prieku.

Liene Stūraine, Stiliste, ekstravaganta modes dāma

Instagram: /sturaine
Facebook: /liene.sturaine

No globālā skatu punkta mani laimīgu dara savu mērķu un sapņu piepildīšana, bet  -ja jāizvēlas piezemētākas ikdienišķas lietas, tad noteikti laiks sev putu vannā vai vannā ar peldošajām tējas svecītēm, svaigi griezti ziedi vāzē, jaunas kurpes, laba teātra izrāde, pagatavot kopīgas ģimenes vakariņas, ziemā aizbraukt uz vasaru.

No modes viedokļa, cenšos arvien mazāk iegriezties tā sauktajos “fast fashion” veikalu tīklos, tā vietā izvēloties kvalitatīvas klasiskas lietas, kas kalpos vairākas sezonas. Nododu veco apgērbu pārstrādei vai ziedoju, tādējādi paildzinot man nevajadzīgo lietu mūžu. Tas pats attiecas uz apģērbiem un aksesuāriem, kuri vispār manā garderobē aizkavējas uz ļoti ilgu laiku un tos praktiski neatdodu, jo mode ir cikliska. Un vintage triumfs modē turpinās!

Dārta Danēviča,  aktrise, stila ikona

Instagram: /darta_avant
Facebook: / darta.danevica

Mani iepriecina spēja noteikt un veidot savu ikdienu un radīt rutīnu, kas iepriecina. Rīta kafijas tase, baudot to iemīļotā vietā, pēcpusdienas pastaiga ar suņiem mežā, vakars pēc grūtas dienas mājās pie kamīna, cepot tajā zefīriņus un kopā ar mīļoto cilvēku skatoties filmu.Mani iedvesmo WWF (Pasaules Dabas fonds) idejas un akcijas planētas resursu saglabāšanā. Ir svarīgi aprēķināt savu darbību atstāto nospiedumu dabā un mazināt to, izvēloties tērēt mazāk degvielas, elektrības, radot mazāk atkritumu un iepērkoties gudri. Esmu ceļā uz savu minimālisma garderobi, izvēloties labu, kvalitatīvu apģērbu, kas kalpos ilgi, būtiski samazinot garderobes apjomu. Un melns ir modē vienmēr 🙂

Kristīne Virsnīte, TV raidījuma Māmiņu klubs vadītāja

Instagram: /kristine_virsnite
Facebook: /kristine.virsnite

 

Nevaru iedomāties labāku sajūtu par apziņu, kad kabatā ir ilgi kārota ceļojuma biļetes un pavisam drīz sāksies kas nebijis – ainavas, cilvēki, notikumi, kas raisīs pārdomas. Es mīlu piedzīvojumus, esmu avantūriste, kura daudz neprāto, un esmu gatava šķērsot kontinentus, okeānus, lai noķertu mirkļus, kurus vienmēr atcerēties.

Man patīk, ka pasaulē ir izvēles iespējas – mēs varam nopirkt plastmasas maisiņu, taču varam tikt pie sava auduma tarbiņas, kuru turpmāk ņemt līdzi, dodoties uz veikaliem. Ja man ir iespēja, es vienmēr izvēlos dārgāku, taču ilgtspējīgāku apģērbu, kuru valkāt vairākas sezonas. Es vienmēr savas un bērnu drēbes atdodu, lai tās turpinātu dzīvot kopā a citiem nevis tiktu izmestas atkritumos. Es nepavisam sevi neuzskatu par piederīgu zero waste kustībai un nezinu vai kādreiz tik izteikti piederēšu tai, taču es paslavēju sevi ik reizi, kad esmu lēmusi par labu mūsu dabai, pasaulei un cilvēkiem.

Gundega Skudriņa, Pasākumu rīkotāja un dekoratore

Instagram: /metroskudra Facebook: /gundega.skudrina

Esmu laimīga, kad izdodas saķert un noturēt līdzsvaru starp mājām un darbu, starp profesionālo izaugsmi un ģimenes pavarda kurināšanu. Kad paliek laiks vēl arī sevi sadzirdēt, sajust un samīļot, lai ir ko dot citiem. Kad izdodas vairāk dot, nevis ņemt. Kad izdodas pasauli darīt estētiskāku, skaistāku un priekpilnāku, pie reizes pilnveidojoties pašai.

Izvēloties kādu lietu, izvērtēju, vai to var izmantot plašākā spektrā. Piemēram, vai glāze var kalpot kā glāze, vāze, scenogrāfijas objekts vai pildīt dekoratīvu funkciju. Raugos, lai manis izvēlētie priekšmeti ir no dabiskiem materiāliem kā stikls, koks, lins u.c. Tas ir gan moderni, gan rada omulīgu sajūtu, kā arī ļoti pieņemami mūsu mentalitātei un nepiesārņo dabu.

Ieva Bondare, Māksliniece

Instagram: /ievabondare Facebook: /ieva.bondare.71

Mājīgumam un skaistai videi viennozīmīgi svarīgi ir skaisti klāts galds, ar glītiem traukiem, salvetēm, svecēm un ziediem. Un noteikti kvalitatīva un skaista gultasveļa!

Ilgtermiņā augstāka cena atmaksājas, nepārmaksājot par to pašu preci vairākas reizes. Tādēļ, domājot par ilgtspēju, izvēlos dabīgu produkta – vai tā ir gultas veļa, galdauts vai dvielīši. Dabīgs lins un kokvilna ir kvalitatīvi audumi, kas var ļoti ilgi kalpot, ko viennozīmīgi var teikt par Stockmann zīmola Casa tekstilu. Savukārt tad, kad audums jau ir nokalpojis un nodilis, es radu vai nu recyled art jeb otrās pārstrādes mākslu vai izmantoju lupatiņās gleznošanā.

Renārs Purmalis, Šefpavārs, TV raidījumu vadītājs

Instagram: /renarspurmalis Facebook: /renars.purmalis

 

Mani priecīgu rada kārtīga māja un virtuve, laicīgi pagatavots ēdiens un labi produkti. Lai galvā būtu prieks, tad apkārt jābūt kārtībai – tad visu var mierīgi salikt pa plauktiņiem gan praktiski, gan galvā. Kad vide ir kārtīga un organizēta, tad tajā ir plašums radošumam, kas var izpausties uz visām pusēm.

Ilgspējību, izvēloties produktus, es realizēju pēc principa – vietējs / lokāls / sezonāls / bioloģisks / veselīgs. Vietējs – tas, kas mūsu zemē audzis, turklāt tā atstājam katru eiro vietējā tirgū. Lokāls – tas, kas nācis no tuvējās apkārtnes, ņemot produktus no kaimiņa, blakussaimniecības vai tuvumā esoša ražotāja, lai atbalstītu apkaimes labklājību. Sezonāls – tas, kas dabiskā veidā dabā tagad ir visvairāk, un noteikti nācis no vietējās saimniecības un saņēmis vislabākos augšanas apstākļus, jo audzis pēc sava ritma. Bioloģisks – zemnieks parūpējies, lai produkts būtu augstvērtīgs un sertificēti atbilstošs drošai lietošanai ar zināmu izcelsmi. Veselīgs – tas, kas mūsu ķermenim ir vajadzīgs. Lai mūsu pārtika ir mūsu zāles, nevis zāles ir mūsu pārtika.

Linda Vilmansone – Virbule, TV raidījumu vadītāja, kulinārijas žurnāla veidotāja
Instagram: /wilmalinda
Facebook: /WilmaLinda

Ļaut izmantot laiku savā labā, nekautrēties ieeiet vannā no rīta un dzert tēju no mīļākās tasītes ne tikai svētkos, bet katru dienu. Izšķirot lietas un paturēt tikai tās, kas sagādā prieku un netērēt laiku un resursus lietām, kuras ir vienkārši ērti pieejamas.

Pirkt smaržīgākos tomātus, nevis izdevīgākos. Šad tad nopirkt šampanieti nevis tāpēc, ka ir svētki, bet jo ir, piemēram, skaista trešdiena.  Bieži mazāk ir labāk, jo it kā šķietami sīkumi veido mūsu ikdienu, un dienas beigās katrs tāds sīkums sasummējās labsajūtā un priekā par nodzīvoto dienu.  Turklāt cenšos iemācīties atcerēties par prieku ikdienā – trenēt sevi ievērot skaistas lietas, kas dara mani priecīgu, un atrast laiku lietām, kas dod laimes sajūtu. Pamanīt skaistu saules gaismu, ieplānot laiku fiziskām aktivitātēm vai elpošanas un meditācijas vingrinājumiem. Man ir ļoti svarīgi atrast laiku lietām un darbībām, kuras ikdienas kontekstā šķiet mazsvarīgas, lai nodrošinātu laimes un prieka sajūtu ilgtermiņā.

Lai saudzētu dabu, ikdienā izvēlamies lielākoties ēst veģetāras maltītes.

Maltīšu plānošana ir svarīga un ar prieku to ievēroju. Kaut izklausās sarežģīti, tas patiesībā ļoti atvieglo ikdienu un ekonomē resursus. Svētdienā ģimenē saplānojam, kurus ēdienus ļoti kārotos vai sen nav ēsti, un sastādam pirkumu sarakstu. Dodamies garā pastaigā uz tālāko lielveikalu, sapērkam visu nepieciešamo nedēļai un dodamies mājās. Ja ir laiks, tad cenšos sagatavot produktus jau nedēļai uz priekšu, piemēram burkānus sagriežu gan ripiņās, gan stienīšos, gan sarīvēju, ja zinu, ka tie noderēs ieplānotajiem ēdieniem, salieku pa kastītēm un jau pussagatavotus uzglabāju ledusskapī. Tāpat daru arī ar sieru un citiem produktiem, kurus parasti izmantoju sagrieztā vai rīvētā veidā, un darba dienas vakaros jūtos sev ļoti pateicīga par to – atliek vien izņemt no ledusskapja sagriezto un sasautēt vai sacept. Tāpat cenšos arī pagatavot dubultu porciju, lai pagatavoto ēdienu varētu ēst ne tikai vakariņās, bet arī paņemt līdzi kastītē uz darbu. Ja kaut ko sanāk pagatavot pārāk daudz un jūtu, ka tas netiks apēsts, laikus salieku pa kastītēm un sasaldēju, jo zinu, ka tas noderēs kādā dienā, kad nepavisam negribēsies gatavot. Tā esmu darījusi ar kariju, sautējumiem un zupām un varu teikt, ka tas ļoti labi strādā.

Šonedēļ secināju, ka lielais iepirkums mums ir kalpojis teju 3 nedēļas, tādēļ no mājās pieejamiem produktiem izdomāju jaunas receptes, kas izdevās ļoti gardas. Rezultātā esam ietaupījuši laiku pēc darba, jo nav jādodas uz veikalu katru dienu vai ik pārdienas, esam ietaupījuši laiku gatavošanai, jo nedēļas plāns apmēram ir skaidrs un sagataves jau stāv ledusskapī. Ēdam dažādas un interesantas maltītes, jo esam jau tās izdomājuši uz priekšdienām un paliek vairāk laika sev, ģimenei, lasīšanai, sportam vai mīļākajam seriālam.

Maija Rozīte-Krištopane, TV un radio personība

Instagram: /maijarozite

Pirmkārt, jāsaka daudzu pasaulslavenu vizāžistu vārdiem, ka make-up svarīgākais ir pamats, proti, sagatavota, attīrīta, mitrināta, pabarota āda, ko lieliski zinu arī no savas pieredzes. Šī mērķa sasniegšana man ir katras dienas izaicinājums, neatkarīgi no gadalaika un sezonas. Manas sausās ādas labsajūta prasa lielu uzmanību un pūles. Pēc ziemas, un it īpaši, tuvojoties siltajam, saulainajam vasaras periodam, ļaujos dažādu veidu augļskābju pīlingiem. Regulāri – visa gada garumā veicu biorevitalizācijas un plazmas injekcijas, kuru efektu lieliski nostiprina hidrodermijas procedūra. Arvien vairāk pievēršu uzmanību dienas krēma īpašībām, raugos, lai tas pasargātu no UV stariem un ārējiem radikāļiem. Jau ilgu laiku man patīk uzklāt plānu kārtiņu Sensai tonālās emulsijas. Obligāts ir zeltains, piemēram, Guerlain bronzeris, izgaismojošs zīmulis, ēnas vai krēms, acu ēnas zemes toņos no YSL. Man raksturīgi ir acu līnijas iezīmēšana – bez tās es sevi vairs nevaru iedomāties. Mans atklājums ir ikdienas zīmola Dior Diorshow On Stage laineris . Savukārt acu tušu skropstu apjomam un garumam esmu iecienījusi no Lancome. Lūpukrāsas un spīdumi man ir lielā cieņā, un – līdzīgi kā apģērbu – arī tos izvēlos atkarībā no garastāvokļa un situācijas. Toņu spektrs ir plašs – no maigi caurspīdīgas miesas krāsas līdz pat ķiršu vai purpursarkanam. Nereti izvēlos arī matētas struktūras lūpu krāsas.

Mans darbs un ar to saistītie projekti paredz, ka man vienmēr jābūt formā. Līdz ar to dekoratīvā kosmētika viennozīmīgi ir manas ikdienas sastāvdaļa. Daudzu gadu laikā esmu ne tikai pati diezgan prasmīgi apguvusi make-up uzklāšanu, bet arī atklājusi dažādus produktus, bez kuriem neiztieku teju ne dienas.

Aminata Savadogo, dziedātāja

Instagram:  aminata_savadogo/ Facebook: aminata.savadogo

Foto: Viktorija Simanoviča

Būtisku lomu spēlē uzacis, tām izmantoju Eyelure  firmas tumši brūnos zīmuļus un želejas. Man patīk, kā man izskatās biezas, spilgti izteiktas, bet dabīgas uzacis. Tāpat izmantoju arī melnu, ūdensnoturīgu laineri, lai izceltu skropstu līniju un paceltu acu kaktiņus.  Dažreiz man patīk arī spilgtas vai tumšas lūpu krāsas. Mīļākās ir Mac tumši sarkana, Mac dabīgi brūna, NYX violets spīdums, Yves Saint Laurent tumši sarkana. Attiecībā uz dekoratīvo kosmētiku vairāk paļaujos uz savu viedokli un saviem ieradumiem produktu izvēlē – pat profesionāļu eksperimentiem ļaujos nelabprāt. Tomēr, šogad man gribētos izmēģināt kaut ko citādāku, draiskāku un jautrāku, kas līdz šim nav bijis ierasts. Tāpēc es labprāt ļaušos eksperimentiem ar spilgtas krāsas acu ēnām – varbūt koši rozā – un krāsainiem laineriem, kā arī labprāt uzklausītu padomus par ādas kopšanas mitrinošiem līdzekļiem un bāzēm.

Mans pavasara – vasaras must-have noteikti būtu dabīgas krāsas lūpu spīdums, košas ēnas, laineris kādā košā krāsā, piemēram, sarkans, zaļš vai vēl kāds cits, mitrinošā bāze, izgaismotājs ar mitrinošo efektu un, protams, skropstu tuša.

Dagmāra Legante-Celmiņa, TV raidījumu vadītāja

 Instagram: /dadalove Facebook: /dagmara.legante

Papētot gaidāmās tendences, nopriecājos, ka atkal ir atgriezies sievietes dabiskais skaistums, un īpašs prieks par tādu jaunumu kā spīduma piešķiršana sejas ādai. Tieši vasarā tas radīs skaistu mirdzumu sejā. Esmu sajūsmā arī par kādu citu tendenci – acu ēnām brūnos toņos, tās arī es parasti ikdienā un vakara grimā mīlu izmantot. Prieks, ka šobrīd tā ir ne gluži jaunā, bet atgriezusies aktualitāte, kas arī iet roku rokā ar dabisko izskatu, kuram sievietes šajā sezonā tiek aicināties pievērsties. Manuprāt, brūnie toņi lieliski izceļ gandrīz jebkuru acu krāsu, tā kā man tā ir zaļa – kombinācija brūnā ar zaļo ļoti labi izskatās! Turklāt vasarā, kad āda ir iesauļota, pievienojot vēl nedaudz šo te brūno toni, acis uzreiz kļūst par izteiksmīgu akcentu sejā.

 Reizēm arī man ir rotaļīgāks noskaņojums, un tādos brīžos ļaušos rozā krāsai uz acu plakstiņiem, kas jāatzīst, man bija ļoti aktuāla nu jau pirms kādiem padsmit gadiem – arī toreiz tas bija modes kliedziens. Spilgti rozā akcentiem, mans favorīts no Lancome – fuksijrozā ēnas. Šobrīd ikdienas gaitās reizēm parotaļājos ar drosmīgākiem risinājumiem dekoratīvajā kosmētikā, taču pārlieku neaizraujos, taču vasaras sezona, manuprāt ir īstais brīdis, kad uzlikt košas krēmveida acu ēnas, esmu iecienījusī Shiseido, kuras ir ļoti ērtas lietošanā un ar tām ātri var panākt izteiksmīgu izskatu.

 Lai arī man ļoti patīk, kad ar lainera palīdzību ir novilktas skaistas acu līnijas, šo tendenci patstāvīgi neizmantoju gluži vienkārša iemesla dēļ – man tas neizdodas, kā, pieļauju, arī daudzām citām sievietēm! Tādēļ es izlīdzos ar smokey eye acu krāsojumu. Līdz ar to manā vasaras dekoratīvās kosmētikas must-have sarakstā ietilpst – brūnais acu tonis un dabisks spīdums no Make Up Forever Ultra HD Lip Booster, kuru izmantoju gan uz lūpām, gan vaigiem. Lietojot šo uz vaigiem es panākšu jaunās sezonas spīdīgās sejas ādas efektu. Jau kādu laiku esmu iecienījusi lūpu krāsu nedaudz uzlikt arī uz vaigiem, īpaši, ja pa rokai nav bronzeris vai vaigu sārtums – šim nolūkam, starp citu, ir īpaši izstrādāti produkti, kas der gan lūpām, gan vaigiem. Uzklājot šādu dabiski tonējošu lūpu spīdumu arī uz vaigiem, tas ļoti labi iesūcas ādā, piešķirot tiem mirdzumu.