Gatavojamies Baltā galdauta svētkiem

Balts ir tīrības krāsa. Arī jauna un skaista sākuma krāsa – balts audekls gaida daudzsološo otas pieskārienu, balts ceļš aizvijas cauri auglīgam laukam un gaida zemnieka sparīgos soļus, balta rīta gaisma gaida plaukstošu dienu…

Balts galdauts gaida skaistus, rūpīgi izvēlētus traukus, garšīgus, ar mīlestību sarūpētus ēdienus un visvairāk – cilvēkus, kuri šajā dienā būs kopā, priecīgi smaidīs un runāsies, noglāstīs cits citam roku, uzsauks cerīgus tostus par savu zemi un valsti.

Klāsim baltu galdautu Latvijai nozīmīgajā dienā, un domāsim baltas un tīras domas – līdzīgi, kā baltā svītra mūsu karogā izceļ karmīnsarkano, baltais galdauts izgaismo galda klājuma krāsainību, tāpat arī mūsu domu baltajā gaismā var piedzimt jauns, krāsains sākums.

 

“Elegantu svētku galdu var klāt arī savās mājās, jo ģimenes lokā arī ir jāsvin svētki un dzīve,” dalās kāzu dekoratore, rīkotāja un MintDeco īpašniece Iluta Piternika. “Galdu dekorēšana ir mana meditācija. Un kur nu vēl lielāks prieks, ja ir iespēja visu ņemt no universālveikala Stockmann Riga mājas preču nodaļas plašajiem plauktiem un pilnīgi brīvi izpausties! Šis galda klājums ir mana sajūta par 4.maija svētkiem. Ne vienmēr visu vajag akcentēt tikai ar tumšsarkanu un baltu krāsu. Lai svētku galdā dominē pavasarīgi vēsie toņi, kas šobrīd ir aktuāli ne tikai apģērba modē, bet arī interjerā un to papildinošos priekšmetos.”

 

Galda klājumu iespējams apskatīt Stockmann 1.stāvā.

 

 

Garda maltīte, ko baudīt kopā ar ģimeni, ir neatņemama svētku sastāvdaļa. Tradicionāli svētku galda gardumi un latviski produkti lieliski iederēsies uz skaisti klāta galda Baltā galdauta svētkos.