PORTUGĀLES VĪNU MAĢIJA

Jaunums alkohola nodaļā – vīnu izlase no saulainās Portugāles. Atklājiet Stockmann Delikatess nodaļu pēc renovācijas un lutiniet sevi ar izciliem vīniem.

 

Luis Seabra Wines Xisto Ilimitado Tinto sarkanvīns 12% 0,75 l Portugāle 21,-

Vīns gaišā granātu krāsā ar augļu aromātiem, ko papildina balzamiko, mitrs akmens, vijolītes un garšvielas. Garšā sulīgs, bet ar skābumu, lai līdzsvarotu sarkano  ķiršu un granātābolu augļainumu. Balto piparu, šīfera un garšaugu aromāts. Vīnogu šķirnes: Rufete, Touriga Franca, Tinta Carvalha, Alicante Bouchet, Donzelinjo, Malvasia Nera. DOC Douro.

Quinta do Lagar Novo Viognier Reserva baltvīns 13,5% 0,75 l Portugāle 24,-

Elegants un ļoti līdzsvarots vīns, kas labi atspoguļo Viognier šķirnes profilu. Vīnam piemīt gaiša salmu krāsa, svaigi augļu aromāti, žāvētu ziedu un persiku pieskāriens. Izturēts 10 mēnešus lietotās franču ozolkoka mucās.Vīnogu šķirnes: 100% Viognier. DO Vinho Regional Lisboa.

Fita Preta A Laranja Mecânica, balvīns 13,5% 0,75 l Portugāle 36,-

Īsts sezonas jaunums – oranžais vīns! Šī vīna ražošanai vīnogas macerējās  septiņas dienas. Rezultāts ir satraucošs, netipisks, graujošs… un ļoti garšīgs vīns.  Medus oranža krāsa, ļoti bagātīgs aromāts – sukādes, apelsīna notis, cidonija.  Vīnogu šķirnes: Arinto, Roupeiro, Verdelho, Antão Vaz, Bola  de Alicante, Trincadeira das Pratas, Fernão Pires. DO Vinho Regional Alentejano.

Azores Wine Company Tinto Vulcânico, sarkanvīns, sauss 11,5% 0,75L Portugāle 25,-

Atlantijas okeāna vidū, Portugāles Azoru salu klinšainajās piekrastēs radusies vulkānisko vīnu sērija. Vulkāniskā teruāra  vīni ir pēdējā laika interesantākais atklājums  daudziem vīna cienītajiem. Šis vīns  ir svaigs, elegants, nedaudz sāļš un pikants.  Viegla rubīna krāsa, aromātā ķirši, drusku  joda un krustnagliņu aromāti. Svaiga  garša, vidēja tekstūra un smalki tanīni. Vīnogu šķirnes: Aragonês, Agronómica,  Castelão, Malvarisco, Merlot, Touriga  Nacional, Saborinho, Syrah.

Maçanita Touriga Nacional, Rozā vīns, sauss 12,5% 0,75 l Portugāle 16,-

Maçanita Touriga Nacional em Rosé ir bagātīgs augļains vīns, izgatavots no Portugāles vīnogu karaļa Touriga Nacional. Šajā vīnā Touriga Nacional izpauž ziedu un minerālu atsvaidzinošās notis. Minimālas macerācijas un lēnas fermentācijas rezultātā iegūts vīns, kas ir klasisks Touriga, tomēr arī kas pilnīgi jauns. Vīnam piemīt piesātināta rozā krāsa. Aromātā jūtamas svaigas zemenes, ķirši un ķiršu ziedu notis. Pēc garšas vīns ir sulīgs un svaigs, ar skaistu tekstūru un lielisku līdzsvaru, jūtams ķirsis, svaigas zemenes un nedaudz balto piparu.Vīnogu šķirnes: 100% Touriga Nacional.DOC Douro

Niepoort Nat Cool Tinto, Sarkanvīns, sauss 12% 0,75 l, Portugāle 16,50

Vīna darītava Nieport pārstāv novatorisku koncepciju vīnos, demonstrējot atšķirīgu un elegantu Baga vīnogu šķirnes pusi. Vīns ir gaišā krāsā, ar izteiksmīgu aromāta profilu, kas pilns ar svaigumu un ziedu notīm. Tas lieliski parāda Baga vīnogu šķirnes un Bairradas reģiona raksturu ar skaistiem zemeņu, žāvētu rožu un garšvielu aromātiem. Vīna garša atspoguļo kaļķainās augsnes un Atlantijas okeāna piekrastes klimata raksturu. Vīnogu šķirnes: 100% Baga.DOC Bairrada

Conceito Legitimo Tinto,Sarkanvīns, sauss 13,5% 0,75 l Portugāle 22,-

Tīrs, dabisks vīns, lielisks pie uzkodām. Sulīgs, bagātīgs ogu aromāts – avenes, zemenes, kazenes kopā ar elegantu ziedu notīm. Vīns 18 mēnešus izturēts nerūsējošā tērauda cisternās. Vīnogu šķirnes: Tinta Roriz, Touriga Franca, Touriga Nacional.