Laimīgo Vistu Ferma olas tagad arī Stockmann

U/v Stockmann pieejams plašs klāsts ar brīvē audzētu vistu olām.

Lauku olas un bioloģiskās olas – tas nav viens un tas pats!

Bioloģiskās olas – tās ir sertificēts produkts, ko var atpazīst pēc zaļās ekolapiņas, un līdz ar bioloģisko marķējumu patērētājs saņem arī garantiju, ka šīs vistas ir barotas ar bioloģisko barību un dzīvo brīvās turēšanas apstākļos.

Ko ēd un kā dzīvo bioloģiskās dējējas?

Bioloģiskās vistas ēd to, ko pašas sameklē lauku sētā, kā arī saimnieku sagādāto. Visa vistu papildbarība ir bioloģiska – piemēram, graudi no bioloģiskās saimniecības. Bioloģiskā vistu barība nekad nesaturēs ĢMO. Arī pakaiši, kas ir vistu novietnē, ir bioloģiski.

Kas nosaka olu čaumalu krāsu – vai tā būs brūna, balta vai bēša? Tikai un vienīgi vistas šķirne, nevis putna krāsa vai barība. Savukārt, uz olas vai iepakojuma atrodamais zīmogs parāda kā vista ir audzēta – 0 nozīmē bioloģiska lauksaimniecība, 1 – brīvās turēšanas apstākļi, 2- turēšana kūtī, bet 3 – turēšana sprostos.

Košais dzeltenums – mīts

Tas, ka labas olas kritērijs ir košs dzeltenums, ir viens no izplatītākajiem mītiem par olām. Olas dzeltenuma krāsu un košumu nosaka karotīns, līdz ar to – vistas barība, kam karotīnu iespējams pievienot arī kā piedevu. Bioloģiskajā lauksaimniecībā to neizmanto, tāpēc vasarā, kad vistas dzīvo brīvā dabā, tās dzeltenumam būs izteiktāka krāsa, savukārt, ziemā tas kļūs blāvāks. Bioloģisko olu dzeltenumi vienmēr būs daudz dažādās nokrāsās!