Īsta Neapoles pica

Īsta Neapoles pica

Sekojot galvaspilsētas aktualitātēm un tam, ka picas cept pašlaik kļuvis pat moderni, šoreiz savienojām divas lieliskas lietas – entuziastisku picu cepēju un augstas kvalitātes produktus.

Lai gan mājās bez īstas malkas krāsns neizdosies izcept autentisku neapoliešu stila picu, Kaspara Alkšņa picu receptes būs tieši tas, kas jūs tam pietuvinās cik vien iespējams. Galvenais priekšnoteikums ir izvēlēties augstas kvalitātes produktus vislabākajam iespējamajam rezultātam, un te nu nāk talkā lielveikals Stockmann, jo te varēsiet atrast visu, kas nepieciešams lieliskai picai. Kas tad ir svarīgākais labai picai?

MILTI

Picas galvenais trumpis ir izcila mīkla, bet mīklas svarīgākā sastāvdaļa ir milti. Protams, veikalos var “medīt” dažādu malumu miltus no Itālijas, bet picas receptēm, kas šoreiz atrodamas žurnālā, izmantoti tieši “Liepkalnu” kviešu milti, jo tie ir gan augstākā labuma, gan smalkāka maluma un, kas ir svarīgi – tepat no Latvijas. Tad jau arī par kvalitāti varat būt droši.

OLĪVEĻĻA

Šī nu ir sastāvdaļa, kas var pavisam vienkārši “nokaut” pat vislabāko picu. Itālijā olīveļļa ir ikdiena, un, visticamāk, ka ikviens itālis arī olīveļļu, ko lieto mājās, ir pircis no kaimiņa vai no kāda radinieka dienvidos. Picai pavisam noteikti ir nepieciešama Extra virgin olīveļļa, kas ir aromātiska un svaiga, tātad augstākā labuma un pirmā spieduma olīveļļa. Jā, tieši Extra virgin eļļa ēdienu var pacelt pavisam citā līmenī.

TOMĀTI

Tā sauktajām sarkanajām picām kā pamata bāze tiek izmantota mīkla, kas pārklāta ar tomātu mērci. Stockmann veikalā iespējams iegādāties itāļu populārāko, vissenāko un uzticamāko tomātu uzņēmuma marku MUTTI. Picas mērce, kas jau ir aromatizēta ar garšvielām, nesatur konservantus un tās sastāvdaļas ir 100% dabīgas, kā jau pienākas īstai picai.

SIERS

Kas gan ir pica bez siera? Mocarella, protams, ir visbiežāk lietotais picas siers, bet augstākās kvalitātes siers ir tieši mocarella no bifeļu piena, ko ražo netālu no Neapoles Itālijā. Mūsdienās sierus picām lieto dažnedažādus – Provolone, Pecorino Romano, Ricotta un Scamorza. Stockmann veikalā atradīsiet gandrīz visus minētos, kā arī dažādu veidu mocarellas sierus. Atliek vien izvēlēties īsto!

Foto: Anda Upmale