Vīni, ko baudīt skaistos brīžos

Šis ir īpašs gads, īpaša svētku atmosfēra, neierasti apstākļi. Baudiet svētkus mājās!

Stockmann Delikatess plašais piedāvājums ļauj atrast katram savu svētku sajūtu un uzburt to mājās galda klājumā un telpas noformējumā un ēdienos. Kā papildinājumu svētku ēdieniem piedāvājam godalgotos un pasaules slavu ieguvušos vīnus.

CODORNIU Dzirkstošais sausais vīns Classico Brut Cava D.O., 750ml 11.5%, Spānija
Codorniu zīmolam ir nozīmīga loma visā Spānijas dzirkstošā lepnuma, tas ir Cavas, vēsturē. Šīs klasiskās cavas atslēgas vārdi ir tīrība, dzīvīgums un sievišķība. Te tik tipiska Spānijai, bet klasiska dzirkstošo vīnu vīnogu karaliene Chardonnay kombinācijā ar trim klasiskajām vīnogām Parellada, Xarel·lo un Macabeo rada dzirkstošu un ļoti svaigu cavu ar nobriedušu augļu un ziedu aromātiem.

LAROCHE Sausais rozā vīns  Mas la Chevalier Rose IGP Pays D’OC,  2019 750ml 12.5%, Francija
Langedoka ir Stockmann klientu novērtēts vīna reģions, tāpēc svētku laikā piedāvājam klasisko kombināciju rotaļīgā pudelē. Klasiska kombinācija- Grenache dod augļainu noti, aromātu un maigus tanīnus; Syrah rada svaigumu un pikantu raksturu.

RAIMAT Sausais sarkanvīns Raimat Pirineca Tempranillo 2017, 750ml 14%, Spānija
Jaunums Stockmann sortimentā. Raimat vīnogulājus baro ūdens kas notek no Pireneju kalniem. Raimat Pirinenca Tempranillo, strukturēts un garšīgs vīns ar intensīvu garšu, 12 mēnešus nogatavināts ozolkoka mucās. Tiešām izcils Tempranillo. Plūmju aromāts, ar dominējošu plūmju garšu un nedaudz minerālvielu piedevu.

RAIMAT Sausais baltvīns  Raimat Saira Albarino 2018, 750ml 12.5%, Spānija
Ilgtspējīgi vīna dārzi un ekosistēma padara Raimat īpašumu par lielisku putnu paradīzi. Saira ir viens no saimniecībai vistuvākajiem ciematiem, kur migrācijas sezonā putnu ligzdas ir bieži redzamas. Kā šī fakta simbols ir šis vīns – Albariño ar vārdu Raimat Saira Albariño, veltījums stārķiem Raimatā un tās apkārtnē. Oriģināls vīns, kas saglabā šķirnes tipiskumu, sniedzot nianses un sarežģītību, kas piešķir tam unikālu raksturu.

MASSERIA ALTEMURA Sausais sarkanvīns Sasseo Primitivo Salento IGT 2018, 750ml 14.5%, Itālija
Sasseo ir atvasināts no itāļu vārda “sasso”, kas nozīmē akmens; šis nosaukums attiecas uz kaļķakmens pārpilnību apkārtnē, kas atspoguļojas vīnā. Garšā sulīgs un augļains  vīns kura aromātā sajutīsiet tabaku, ādu, nogatavojušās kazenes un mellenes ar kakao, ar nedaudz skuju meža notīm. Vīns, kas draudzējas ar ēdienu un mīl ģimenisku atmosfēru.
 
BERINGER Sausais baltvīns The Rhine House Collection Chardonnay 2016, 750ml 14%, ASV
Beringer Rhine House Collection Chardonnay ir no īpaši izvēlētiem vīna dārziem no Centrālajās un Ziemeļu piekrastes, kā arī Kalifornijas deltas. Piekrastes vīnogulājus atdzesē jūras ietekme, kas vīnam piešķir spilgtas garšas. Iekšējie vīna dārzi dienā piedzīvo siltu sauli un vēsas naktis, kas dienas laikā ļauj vīnogām vienmērīgi nogatavoties. Šī kombinācija nodrošina ideālu skābuma un nogatavojušos augļu garšu līdzsvaru.

BERINGER Sausais sarkanvīns  Rhine House Collection Cabarnet Sauvignon, 2017, 750ml 13.5%, ASV
Beringer Rhine House Collection Cabernet Sauvignon ir iegūts no īpaši izvēlētām Kalifornijas slavenākajām un atjaunotajām apelācijām. Vairāk nekā puse vīna dārzu atrodas Lodi un Kalifornijas deltā, kur nogatavojas ļoti intensīvas un izteiksmīgas vīnogas. Pārējās vīnogas nāk no piekrastes vīna dārziem, kur  dienā vīnogas peld saules staros un naktī atpūšas atdzesētas ar jūras vēsumu, tādējādi nodrošinot vienmērīgu nobriešanu. Šo reģionu kombinācija piedāvā sarežģītus un tajā pašā laikā  līdzsvarotus vīnus.

ESPRIT GASSIER  Sausais rozā vīns Chateau-Gassier  Rose Collector, Cotes de Provence, 2019 750ml 13%, Francija
Saules pabarota, Provanca savos ciematos slēpj daudz dārgumu, elpu aizraujošu ainavu un tirkīza krāsas ūdeņu. Provansā viss ir iespējams. Provansas klasika- rožains vīns persiku nokrāsām. Aromātā sajutīsiet izsmalcinātus baltos ziedus un baltos augļus. Garša sabalansētas citrusaugļu notis. Francijas sajūtas jebkur.
 
 LAROCHE Sausais baltvīns Domaine Laroche Petit Chablis 2018,  750ml, 12.5%, Francija
Klasiska un pārbaudīta vērtība Burgundijas Petit Chablis- ar maigu augļu aromātu un lielisku minerālu svaigumu. Labākais izsmalcinātu jūras velšu kompanjons.

Sausais sarkanvīns The Chocolate Block’18,  750ml, 14.5%, Dienvidāfrika
Šis tik saldā nosaukuma The Chocolate Block”” vīns ir Syrah, Grenache Noir, Cabernet Sauvignon, Cinsault un Viognier maisījums kas šādā meistarīga apvienojumā radījis kardamona, ķimeņu, krustnagliņu un melno piparu notis. Lielisks elegantu tanīnu un skābuma līdzsvara piemērs. Gluds, bagāts un garšu pilns vīns!