Tradīciju kopšana, izcilība un autentiskums

Stockmann Delikateses nodaļā ir pieejamas Emilie Vergeouis sulas. Maijā pērkot jebkuras 2 l sulas, saņem pie kases Emilie Vergeouis iepirkumu somu.

Emilie Vergeouis ražotne atrodas Sanromanenžarēzē, Lionas kalnu grēdas (Monts du Lyonnais) tuvumā.  Sulu veiksmes pamata ir rūpīga atlase, tradicionālas razošanas metodes un pasterizācija.

Patriks Fonts dalās savos veiksmes noslēpumos:

Rūpīga atlase

– Izcelsme: lai gan citrusaugļus un tropu augļus izvēlos no labākajām ārvalstu lauksaimniecības ražotnēm, mana prioritāte ir augļu atlase no sava reģiona, papildinot pārējo produkcijas klāstu. Pateicoties tam, ka savu uzņēmējdarbību uzsāku kā lauksaimnieks, esmu nodibinājis stabilas attiecības ar reģiona ražotājiem, ar kuriem uzturu ciešu sadarbību jau 20 gadus.

– Augsne un dažādība : šīs uzticības pilnās attiecības mums ik gadu ļauj atlasīt labākos augļus, kas auguši augsnēs, kuras tiem ļāvušas pilnībā paust savas īpašības. Ražotāji zina manas prasības attiecībā uz augļu gatavības pakāpi, krāsu un organoleptiskajām īpašībām.

– Pārdomāti pasākumi : esmu devis priekšroku atbildīgām metodēm, nevis intensīvai ražošanai. Apzināti veikti pārdomāti pasākumi nodrošina rūpes par vidi, un kopā ar ražotājiem mēs tam veltām īpašu uzmanību.

Tradicionālas franču ražošnas metodes

– Ražas novākšana atbilstošā sezonā: visu cauru gadu augļu apstrāde notiek to dabīgajā gatavības brīdī mūsu ražotnē un Sanromanenžarēzes pildīšanas rūpnīcā .

– Tradicionāls aprīkojums: sekojot amatnieciskas ražošanas tradīcijām, mēs veicam tīru sulu ekstrakciju, izmantojot lentas spiedi, kā arī centrifūgas spiedi augļiem ar mīkstumu.

– Aukstā ekstrakcija: mūsu augļi tiek spiesti, izmantojot auksto ekstrakciju, kas ir tradicionāla metode, saskaņā ar kuru augļus pirms ekstrakcijas nekarsē. Lai gan šī metode ir dārgāka, sarežģītāka un tai ir zemāks ienesīgums, tā nodrošina labāku kvalitāti un enerģijas patēriņa samazinājumu.

Saglabāšana

Mūsu svaigo sulu saglabāšanu nodrošina pasterizācija. Jums tiek sniegts arī ērts ieteicamais derīguma termiņš — 3 gadi.