Atklāt labos taukus

Tauki mūsu organismam ir ļoti nepieciešami, jo tie ir mūsu enerģijas avots. Tauki pasargā organismu no atdzišanas un amortizē iekšējos orgānus. Tauki nepieciešami, lai organismā uzsūktos taukos šķīstošais A, D, E un K vitamīns, kā arī A vitamīna provitamīns ß- karotīns. Tauki vajadzīgi normālai smadzeņu darbībai, ādas un matu veselībai. Savukārt uzturā tauki uzlabo ēdiena garšu un rada sāta sajūtu.

 

Labo tauku avots – eļļas

Pārdomāta eļļu lietošana var kļūt par jūsu slepeno ieroci, kas gan dažādos jūsu ēdienkarti, gan arī ievērojami uzlabos ēdiena  uzturvērtību. Mūsu ieteikumi kā sastādīt  savu eļļu izlasi.

  • Izvēloties eļļu cepšanai pievērsiet uzmanību informācijai par dūmošanas punktu (smoking piont, punto di fuma). Tam vajadzētu būt lielākam par 180-200C, piemēram, Pietro Coricelli eļļa cepšanai.
  • Izmēģiniet smidzināmas eļļas, kas ērti dozēs nelielu eļļas devu. Stockmann Delikatess sortimentā smidzināmas ir gan olīveļļas, gan olīveļļas ar garšām (piemēram, rozmarīna vai trifeļu), gan dažādas citas eļļas (piemēram, linsēklu, avokado  vai Mantova kokosriekstu).
  • Atrodiet savu Extra virgin olīveļļu. Izmēģiniet dažādu reģionu un olīvu eļļas. Piemēŗam, De Cecco extra virgin olīveļļa, Garcia Cruz BIO arbequina extra virgin olīveļļa, Monastery extra virgin olīveļļa.
  • Izmēģināt arvien jaunas nezināmas garšas. Stockmann Delikatess pieejamas daudzveidīgas eļļas mazos tilpumos, kas rosina droši eksperimentēt. Piemēram, Eļļas koks BIO argāna eļļa, Pelzmann ķirbju sēklu eļļa, Rapunzel BIO linsēklu-naktssveces eļļa.

 

Rodi iedvesmu gardām receptēm no jūras veltēm!

 Stockmann Delikatess nodaļā piedāvājam atklāt labos taukus! Plašāku produktu un piedāvajumu klāstu meklējiet pie mūsu iepirkšanās gidiem delikatešu nodāļā, u/v Stockmann 1.st.